Podlaska Oktawa Kultur

Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur” – od dziewięciu lat odbywający się w Białymstoku i kilkunastu innych miejscowościach województwa podlaskiego – ma na celu obrazowanie poprzez muzykę, taniec i sztukę zróżnicowania kulturowego północno-wschodniej Polski. Co roku na festiwalu poznajemy dźwięki charakterystyczne dla kultur z różnych stron świata; nie inaczej będzie podczas tegorocznej edycji, na której wystąpią zespoły z takich krajów jak: Włochy, Cypr, Rumunia, Chorwacja, Rosja, Białoruś, Słowacja, Węgry, Turcja i Rosja. Nie zabraknie też fantastycznej reprezentacji Polski; na głównej scenie festiwalu zagrają m.in. gwiazdy naszej muzyki tradycyjnej: Janusz Prusinowski Kompania, Tęgie Chłopy i Kapela Maliszów, wystąpi też lubelska grupa Čači Vorba, na czele z Marią Natanson, postrzeganą jako jedną z czołowych polskich wokalistek folkowych.

Tegoroczna edycja to nie tylko koncerty, ale też szereg imprez towarzyszących. Największą atrakcją będzie z pewnością potańcówka z muzyka tradycyjną, graną na żywo przez gości festiwalu: Tęgie Chłopy i Kapelę Maliszów. Kroki przez tą zabawą będzie można zaś przećwiczyć podczas warsztatów polskich i ukraińskich tańców tradycyjnych, które poprowadzą odpowiednio: Piotr Zgorzelski (Janusz Prusinowksi Kompania) oraz członkowie zespołu Vesnyanka.

PROGRAM:

25 lipca 2016 r. (poniedziałek)

Białystok
PROLOG
- godz. 18.00, WOAK Spodki, ul. św. Rocha 14
STOWARZYSZENIE POLONIA (Ukraina) - pokaz filmu "Karol Szymanowski: ukraińskie ścieżki polskiego geniusza", występ ukraińskiego zespołu Młyneczek

26 lipca 2016 r. (wtorek)

Białystok
- godz. 17.30, Katedra – plac przy Ratuszu – PARADA ZESPOŁÓW
- godz. 18.00, plac przy Ratuszu – KONCERT INAUGURACYJNY, RANOK (Polska), LILEIA (Białoruś), MASTERS KILIC-KALKAN (Turcja), WIELKI SŁOBOŻAŃSKI ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA (Ukraina)

27 lipca 2016 r. (środa)

Białystok
- godz. 10.00-17.00, WOAK Spodki, ul. św. Rocha 14
Warsztaty polskich tańców tradycyjnych z Piotrem Zgorzelskim (JANUSZ PRUSINOWSKI KOMPANIA, Polska) - cz. I
- godz. 18.00, plac przy Ratuszu
CHIGAGA GROUP (Maroko), KAPELA MALISZÓW (Polska), QUARTIERE VILLANOVA (Włochy), FIII CAMARASULUI (Rumunia), TYMON TYMAŃSKI I KRZYSZTOF TREBUNIA-TUTKA (Polska)

Bielsk Podlaski
- godz. 18.00, Bielski Dom Kultury
BATSÁNYI TÁNCEGYÜTTES (Węgry), Šviesa (Litwa)

Zambrów
- godz. 18.00, Miejski Ośrodek Kultury
OSHAD (Adygeja)

Ciechanowiec
- godz. 18.00, Muzeum Rolnictwa
TUROPOLJE (Chorwacja)

Goniądz
- godz. 18.00, Gminny Ośrodek Kultury
VARGOVČAN (Słowacja), NIVA (Białoruś)

Szepietowo
- godz. 18.00, Gminny Ośrodek Kultury
IGEM FOLK DANCE GROUP (Cypr Północny), CHABRY (Białoruś)

Białowieża
- godz. 18.00, Białowieski Ośrodek Kultury
STOWARZYSZENIE POLONIA KIROWOGRAD (Ukraina)

Łomża
- godz. 18.30, Parafia pw. Krzyża Świętego
LILEIA (Białoruś)

28 lipca 2016 r. (czwartek)

Białystok
- godz. 10.00-14.00, WOAK Spodki, ul. św. Rocha 14
Warsztaty polskich tańców tradycyjnych z Piotrem Zgorzelskim (JANUSZ PRUSINOWSKI KOMPANIA, Polska) - cz. II
- godz. 15.30-17.30, WOAK Spodki, ul. św. Rocha 14
spotkanie z KAPELĄ MALISZÓW (Polska)
- godz. 17.30, plac przy Ratuszu
CHABRY (Białoruś), VESNYANKA (Ukraina), JANUSZ PRUSINOWSKI KOMPANIA (Polska), BIAŁKA (Polska)

Choroszcz
- godz. 18.00, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy
ČAČI VORBA (Polska)

29 lipca 2016 r. (piątek)

Białystok
- godz. 15.30-17.30, WOAK Spodki, ul. św. Rocha 14
Warsztaty ukraińskich tańców tradycyjnych z zespołem VESNYANKA (Ukraina)
- godz. 20.00-24.00, WOAK Spodki, ul. św. Rocha 14
Potańcówka z muzyką tradycyjną
- godz. 18.00, plac przy Ratuszu
TĘGIE CHŁOPY (Polska), BATSÁNYI TÁNCEGYÜTTES (Węgry), KLUMPE i VYČIAI (Polska), TUROPOLJE (Chorwacja), ČAČI VORBA (Polska)

Białowieża
- godz. 16.30, Białowieski Ośrodek Kultury
LILEIA (Białoruś)

Zambrów
- godz. 18.00, Miejski Ośrodek Kultury
QUARTIERE VILLANOVA (Włochy)

Hajnówka
- godz. 18.00, amfiteatr
MASTERS KILIC-KALKAN (Turcja), VARGOVČAN (Słowacja)

Mońki
- godz. 18.00, Moniecki Ośrodek Kultury
STOWARZYSZENIE POLONIA KIROWOGRAD (Ukraina)

Grajewo
- godz. 18.00, Grajewskie Centrum Kultury
OSHAD (Adygeja)

Krypno Kolonia
- godz. 18.00, „Pacowa Chata”
CHIGAGA GROUP (Maroko)

Suwałki
- godz. 18.00, Suwalski Ośrodek Kultury
WIELKI SŁOBOŻAŃSKI ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA (Ukraina)

Zabłudów
- godz. 18.30, planty
IGEM FOLK DANCE GROUP (Cypr Północny), NIVA (Białoruś), FIII CAMARASULUI (Rumunia)

30 lipca 2016 r. (sobota)

Białystok
- godz. 18.00, plac przy Ratuszu
NIVA (Białoruś), IGEM FOLK DANCE GROUP (Cypr Północny), VARGOVČAN (Słowacja), Šviesa (Litwa), OSHAD (Adygeja)

Korycin
- godz. 16.30, scena nad Zalewem
TUROPOLJE (Chorwacja)

Supraśl
- godz. 17.00, Dom Ludowy – Scena Letnia
STOWARZYSZENIE POLONIA KIROWOGRAD (Ukraina)

Narewka
- godz. 17.00, amfiteatr
VESNYANKA (Ukraina), CHABRY (Białoruś)

Gródek
- godz. 17.00, Gródek-Boryk
FIII CAMARASULUI (Rumunia)

Białowieża
- godz. 18.00, amfiteatr
ČAČI VORBA (Polska)

Sokółka
- godz. 18.00, plac przed kinem „Sokół”
LILEIA (Białoruś), QUARTIERE VILLANOVA (Włochy)

Czarna Białostocka
- godz. 19.00, stadion miejski
MASTERS KILIC-KALKAN (Turcja), WIELKI SŁOBOŻAŃSKI ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA (Ukraina)

Dobrzyniewo Duże
- godz. 19.00, Dom Kultury w Pogorzałkach
BATSÁNYI TÁNCEGYÜTTES (Węgry)

31 lipca 2016 r. (niedziela)

Białystok
- godz. 17.00 plac przy Ratuszu – KONCERT FINAŁOWY
zespoły wytypowane przez Międzynarodową Radę Artystyczną

Dodatkowe informacje na stronie www.oktawa.woak.bialystok.pl

Patronat medialny
Portal Miejski BiałystokOnline

No Comments Yet.

Leave a comment